Ndryshimi mes inspektimeve të "Patosi"

442 bytes added ,  4 vjet më parë
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
== Kultura dhe sporti ==
Skuadra e futbollit e qytetit quhet "Albpetrol", e cila arritjen më të mirë ka daljen në finalen e kupës së Shqipërisë me "Partizanin" në sezonin 93'- 94', si dhe pjesëmarrjen në kupën e kupave të Evropës në sezonin 94'- 95'.
 
== Politika ==
Në Patos, më 1nëntor të vitit 2016, u themelua dega e një forcë e re kombëtare [[Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar]] - Dega Patos<ref>{{cite news|title=Sot në Patos, u themelua Dega e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar|url=https://shqiperiaebashkuar.al/2016/11/sot-ne-patos-u-themelua-dega-e-levizjes-per-shqiperi-te-bashkuar/|publisher=Portali Informativ ''Shqipëria e Bashkuar''|date=1 nëntor 2016}}</ref> .
 
== Lidhje të jashtme ==