Ndryshimi mes inspektimeve të "Enver Mariq"

947 bytes added ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Krijuar nga përkthimi i faqes "Enver Marić")
 
v
{{Infobox football biography
| name = Enver Marić
| image = Enver Maric - Hertha BSC Berlin (1).jpg
| image_size = 225px
| fullname =
| birth_date = {{Birth date and age|df=yes|1948|4|23}}
| birth_place = [[Mostar]], [[Federal People's Republic of Yugoslavia|FPR Yugoslavia]]
| death_date =
| height = {{Height|m=1.82|precision=0}}
| position = [[Goalkeeper (association football)|Goalkeeper]]
| currentclub =
| youthyears1 =
| youthclubs1 =
| years1 = 1967–1976
| clubs1 = [[FK Velez Mostar|Velež Mostar]]
| caps1 = 213
| goals1 = 0
| years2 = 1976–1978
| clubs2 = [[FC Schalke 04]]
| caps2 = 47
| goals2 = 0
| years3 = 1978–1985
| clubs3 = [[FK Velez Mostar|Velež Mostar]]
| caps3 = 226
| goals3 = 1
| nationalyears1 = 1972–1976
| nationalteam1 = [[Yugoslavia national football team|SFR Yugoslavia]]
| nationalcaps1 = 32
| nationalgoals1 = 0
| manageryears1 = 1998
| managerclubs1 = [[Fortuna Düsseldorf]] (caretaker)
}}
'''Enver Mariq''' (lindur më 25 prill 1948) është një ish - [[Futbolli|futboll]]<nowiki/>ist, portier dhe trajner futbolli boshnjak.