Dallime mes rishikimeve të "Italo Svevo"

43 bytes removed ,  15 vjet më parë
v
The file Svevo.jpg has been removed as it was deleted in Commons by MesserWoland. Translate me here!
v (robot Adding: ca, de, eo, es, fr, he, hr, it, ja, nl, no, oc, pl, pt, ro, ru, sk, sv, zh)
v (The file Svevo.jpg has been removed as it was deleted in Commons by MesserWoland. Translate me here!)
 
[[Image:Svevo.jpg|thumb|right|Italo Svevo]]
'''Italo Svevo''' [[pseudonim]] i '''Aron Hector Schmitz''' ka lindur më [[19 dhjetor]] [[1861]] në [[Trieste]] dhe ka vdekur më [[13 shtator]] [[1928]] në [[Motta di Livenza]], [[Itali]]. Ishte shkrimtar i shquar italian.