Dallime mes rishikimeve të "Popullsia"

226 bytes added ,  5 vjet më parë
Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 46.99.29.132 dhe 217.73.139.36) dhe riktheu rishikimin 1604076 nga Flladimi
(Mardhenie Seksuale)
(Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 46.99.29.132 dhe 217.73.139.36) dhe riktheu rishikimin 1604076 nga Flladimi)
Me fjalën '''popullsia''' nënkuptojmë anëtarët e një bashkësie (qenije biologjike) njerëzish me disa veti (karakteristika) të përkufizuara si p.sh gjuha, vendbanimi, hapësira e jetesës, vetit biologjike etj. Dendësia mesatare e popullsisë është e ulet 31 banore për km².
Me fjalën '''popullsia''' nënkuptojmë Si te Qish Nje pidh fort ne bythe.
 
{{Cung}}