Dallime mes rishikimeve të "Popullsia"

49 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 46.99.29.132 dhe 217.73.139.36) dhe riktheu rishikimin 1604076 nga Flladimi)
No edit summary
Me fjalën '''popullsia''' nënkuptojmë anëtarët e një bashkësie (qenije biologjike) njerëzish me disa veti (karakteristika) të përkufizuara si p.sh gjuha, vendbanimi, hapësira e jetesës, vetit biologjike etj. Dendësia mesatare e popullsisë është e ulet 31 banore për km².
Popullsia e Aiustralise eshte 21.371.500 banore.
 
{{Cung}}
Anonymous user