Dallime mes rishikimeve të "Popullsia"

49 bytes removed ,  5 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 217.73.139.36) dhe riktheu rishikimin 1687061 nga Olsi
No edit summary
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 217.73.139.36) dhe riktheu rishikimin 1687061 nga Olsi)
Me fjalën '''popullsia''' nënkuptojmë anëtarët e një bashkësie (qenije biologjike) njerëzish me disa veti (karakteristika) të përkufizuara si p.sh gjuha, vendbanimi, hapësira e jetesës, vetit biologjike etj. Dendësia mesatare e popullsisë është e ulet 31 banore për km².
Popullsia e Aiustralise eshte 21.371.500 banore.
 
{{Cung}}