Autun: Dallime mes rishikimesh

19 bytes added ,  7 vjet më parë
Bourgogne-Franche-Comté.
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q190827
Bourgogne-Franche-Comté.
Rreshti 11:
|Pamje =Autun remparts.jpg
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni =[[Bourgogne-Franche-Comté]]
|Departamenti =[[Saône-et-Loire]]
|Qarku =[[Autun]]
Rreshti 30:
|Kodi Postal =71400
|INSEE =710014
|Kryetari =Rémi Rebeyrotte (Independent Socialist)
|Partia =
|Faqja Zyrtare =
|gjerësia =4346.9889951667
|gjatësia =64.9089299444
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
| gjer_g= | gjer_m= | gjer_s=
Rreshti 40:
}}
 
'''Autun''' është një [[Komunat e Francës|komunë]] në [[Francë]]. Autunbën pjesë në [[Departamentet e Francës|departamentin]] [[Saône-et-Loire]] të [[Rajonet e Francës|rajonit]] [[Bourgogne-Franche-Comté]]. Komuna ka një popullsi prej 14124 banorë dhe sipërfaqe 61.52 km².
 
== Referencat ==
Rreshti 48:
* {{commonscat|Autun}}
{{Franca-cung}}
[[Kategoria:KomunatKomuna e FrancësSaône-et-Loire|Autun]]