Ndryshimi mes inspektimeve të "28 Nëntori - Dita e Flamurit"

ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
28 NENTORI
{| class="wikitable"
!28 Nentori ndryshe njihet si Dita e flamurit.Kjo dite eshte nje dite e vecante per shqiptaret ne mbare boten jo vetem ne Shqiperi sepse ne kete date te vitit 1912 u shpall Pavaresia e Shqiperise nga Ismailtulka Qemailixhila ne Vlore.
dita e flamurit qe e shpalli tulka si emer te laures kurves dhe emines piles esht dita e shqiuperis 104 vjetori i marteses se tulkes
!
!
Anonymous user