Ndryshimi mes inspektimeve të "KF Gramozi"

536 bytes removed ,  4 vjet më parë
Te gjitha
(Te gjitha)
|'''Themelimi'''|| colspan="2" | 1925
|- style="background:#ffffff"
| valign="top" |'''Adresa'''<br /><br />'''Telefon'''<br />'''Fax'''|| colspan="2" | Fusha Sportive Ersekë
 
7401
 
Ersekë
 
|- style="background:#ffffff"
|'''President'''|| colspan="2" | Mustafa Taci
|'''Kategoria'''|| colspan="2" | [[Kategoria Superiore]]
|- style="background:#ffffff"
|'''Stadiumi'''|| colspan="2" | Stadiumi Gramozi
|- style="background:#ffffff"
|'''Drejtori repartit''' || colspan="2" |
|- style="background:#ffffff"
|'''Shefi stërvitjes'''|| colspan="2" |
|- style="background:#ffffff"
|valign="top" |'''Veshja sportive'''||
{| cellspacing=0 cellpadding=0 border=0
|colspan=3 align=center|''' Fusha e saj'''
|}
|rowspan=1 align=center|
{| cellspacing=0 cellpadding=0 border=0
|
|-
|colspan="3" align=center|'''Fusha e huaj'''
|}
|- style="background:#ffffff"
|valign="top" |'''Suksese sporti'''|| colspan="2" |
|- style="background:#ffffff"
|'''Sezoni sportiv'''|| colspan="2" |
|-
!colspan="3" | Internet
|- style="background:#ffffff"
| valign="top" |'''InternetSuksese sporti'''|| colspan="2" |Kategoria Superiore
|- style="background:#ffffff"
|'''E-MailSezoni sportiv'''|| colspan="2" | 2009-2010
|}
'''Klubi Futbollistik Gramozi Ersekë''', ''KF Gramozi'', është formuar në 1925 dhe është një klub futbolli nga [[Erseka]], [[Shqipëria|Shqipëri]].
KF Gramozi janë 1 herë kampionë të [[Kategoria e Dytë|Kategorisë së Dytë]].
 
Në sezonin 2007/08 KF Gramozi luajtën në [[Kategoria e Dytë|Kategorinë e Dytë]] - Grupi B dhe u renditën në vend të 1rë duke u shpallur kampionë në këtë kategori. Sezonin 2008/09 luajtën në [[Kategoria e Parë|Kategorinë e Parë]].Skuadra në sezonin 2009/10 luajti në [[Kategoria Superiore|Superligë]] të ardhur nga [[Kategoria e Parë]], ku dolën në vend të 4të. Pasi fituan kundër KF Bylis me ndeshje shtesë, kjo fitore i ngjiti në [[Kategoria Superiore|Superligë]].
Skuadra në sezonin 2009/10 luajti në [[Kategoria Superiore|Superligë]] të ardhur nga [[Kategoria e Parë]], ku dolën në vend të 4të. Pasi fituan kundër KF Bylis me ndeshje shtesë, kjo fitore i ngjiti në [[Kategoria Superiore|Superligë]].
 
 
Anonymous user