Dallime mes rishikimeve të "Lidhja e Shkrimtarëve dhe Artistëve"

coord tag
v (Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q4709133)
(coord tag)
{{Coord|41|19|42.55|N|19|48|50.83|E|display=title}}
{{WWT2016}}
'''Lidhja e Shkrimtarëve dhe Artistëve të [[Shqipëri]]së''' (LSHA) është organizatë jofitimprurëse e krijuar nga një grup shkrimtarësh e artistësh shqiptarë për të propaganduar krijimtarinë letrare e artistike të autorëve shqiptarë, për të vlerësuar e rivlerësuar veprat më të mira të letërsisë, muzikës, pikturës e skulpturës shqiptare, vlerat tradicionale dhe ato bashkëkohore, dhe për të nxitur krijimtarinë e talenteve të reja. LSHA mbron dhe nxit tendencat më të mira të zhvillimeve të letërsisë dhe artit në shërbim të shoqërisë e kombit shqiptar, sipas modeleve më të mira të vlerave letrare e artistike të kombeve të qytetëruara.