Rrethi i Skraparit: Dallime mes rishikimesh

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular
No edit summary
Rreshti 1:
{{Korniza|Skrapar District.svg|250px|right|Rrethi i Skraparit|Siperfaqa=775 km2}}
'''Rrethi i Skraparit''' është njëri nga [[Rrethet e Shqipërisë|36-të rrethet]] e [[Shqipëria|Shqipërisë]] dhe gjendet në [[Qarku i Beratit|Qarkun e Beratit]]. Rrethi i Skraparit ka 34.613 banorë (sipas [[2010|2011]]) dhe një sipërfaqe prej 775 km² me kryeqendër [[Çorovoda|Çorovodën]].
 
Iljas Kadiasi Zhepa!!
 
== Ndarja administrative ==
Line 23 ⟶ 21:
 
[[Fidel Ylli]] - Deputet, i [[Partia Socialiste e Shqipërisë|Partise Socialiste te Shqiperise]]
 
Besim Boçi- doktor www.'''besimboci'''.com/en/
 
[[Xhevahir Spahiu]], Shkrimtar
Anonymous user