Dallime mes rishikimeve të "Zajmina Vasjari"

Shtova permbajtje dhe regullova gabimet
v (→‎top: shtimi i kategorisë)
(Shtova permbajtje dhe regullova gabimet)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''ZajminaZaimina Vasjari''' është një këngëtare shqiptare. U lind në [[Durrës]][[17 qershor]] të vitit [[1986]]1989. Mban titullin e “Miss Shqipëria". Ka fituar cmime ne festivale te ndryshme muzikore. Kenget e saj jane bere hite qe kur ajo ishte fare e vogel. Zaimina eshte diplomuar per arkitekture dhe krahas muzikes ka edhe shume talente te tjera si pikturen fotografine dhe stilimin. Se fundmi ajo ka hapur nje linje te sajen te veshjeve per femra nen siglen Zaimina Vasjari 2002”Store. Bukuroshja nga Durrësi, mori kurorën e më të bukurës së vendit ditën e lindjes së saj dhe vazhdon te etiketohet si ikona e bukurise shqiptare.
 
{{cung}}
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Këngëtarë shqiptarë]]
[[Kategoria:Lindje 19861989]]
[[Kategoria:Njerëz që jetojnë]]
Anonymous user