Dallime mes rishikimeve të "Mbretëria e Inkëve"

[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
== Pushtimet spanjolle ==
 
si i kishin kalamoijt dhe grate
== Periudha pas pushtimit spanjoll ==
 
iu qin robt qa t them un
kalmaojt i kishin ca cerra bythe
 
 
ndersa grate . grate i kishin super ****...
 
 
 
 
'
 
== Lidhje të jashtme ==
Anonymous user