Ndryshimi mes inspektimeve të "Deti i Vdekur"

173 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Skeda:Israel-i-map.gif|260px|parapamje|Shtrirja gjeografike e Detit të Vdekur]]
[[Skeda:Dead sea sunset.jpg|parapamje|260px|Pamje nga Deti i Vdekur]]
'''Deti i Vdekur''', ''(në gjuhën hebre : ים המלח) ; ( arabe : البحر الميت)'', është pellg në [[Lindjen e Afërme]] por shpesherë e quajmë det. Cilësohet si deti më i kripur në botë. Kripesia është aq e madhe sa që në të nuk ka jetë, përveç disa mikroorganizmave-bakterje. Është det i mbyllur dhe bregun e tij e ndajnë [[Izraeli]] nga shqiperia.
Kush e ka shkruar kete e ka gabim prandaj e rregullova.mlf ktheje mbrapsht hah
Nga???????????????????????????????????????????????????????????????????????????
[[Kategoria:Dete]]
 
Anonymous user