Dallime mes rishikimeve të "Faruk Begolli"

ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
| pseudonimi =
| nacionaliteti = {{shqiptar}} <br />
| webfaqja =[http://faruk-begolli.com/ Kolosi i Kinematografise ShqiptareKosovare]
}}
'''Faruk Begolli''' lindi më [[14 shkurt]] të vitit [[1944]] në [[Pejë]], [[Kosovë]], dhe vdiq më [[23 gusht]] të vitit [[2007]], ishte një nga aktorët e mirënjohur në ish Jogosllavi duke arritur një famë shumë të madhe në mbarë Ballkanin dhe me gjerë. Ai studioi në Akademinë e Filmit dhe Teatrit në Beograd dhe diplomoi në vitin [[1966]].
Anonymous user