Dallime mes rishikimeve të "Truri"

2 bytes removed ,  6 vjet më parë
U kthye versioni 1685551 i bërë nga 109.92.7.60 (diskutimet)
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (U kthyen ndryshimet e 46.99.53.161 (diskutimet) në versionin e fundit nga 109.92.7.60.)
(U kthye versioni 1685551 i bërë nga 109.92.7.60 (diskutimet))
Truri i njeriut eshte i perbere nga 5 pjese: truri i madh , truri i mesem , truri i ndrejmjetm , truri i vogel dhe palca kurrizore.
Truri Tek femijet e posalindur eshte 400gr ndersa tek njeriu i rritur 1400g prej te cileve 1200 g i perkasin trurit te madh
1
 
== Lidhje te jashtme ==