Ndryshimi mes inspektimeve të "Korça"

2 bytes added ,  3 vjet më parë
kam shtuar nje person te mirnjohur korcar
(Refuzoi 5 ndryshimet e fundit të tekstit dhe riktheu rishikimin 1631141 nga Ktrimi991)
(kam shtuar nje person te mirnjohur korcar)
{{div col|3}}
*[[Thoma Abrami]], poet dhe aktivist i [[Rilindja Kombëtare|Rilindjes Kombëtare]]
*[[IrdiArlind Agastra]] biznesmen, i njohur per bamiresine e tij.
*[[Anton Athanasi]], biznesmen multimilioner dhe filantropist.
*[[Anastas Avramidhi-Lakçe]] (1821–1890) biznesmen dhe bamirës.