Dallime mes rishikimeve të "Njësia administrative Rrashbull"

→‎Vendbanimet: Rregullova gabimet
v (Bot: Heqja nga Komuna në Shqipëri)
(→‎Vendbanimet: Rregullova gabimet)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Megjithate gjatate viteve te fundit eshte pare nje tendence per te zhvilluar ekonomine permes hapjes se bizneseve te vogla ne funkison te rritjes se te ardhurave familiare por edhe te komunitetit per shkak te punesimeve.
Ne komunen tone vlen te permendet fakti se nje zhvillim te madh ka mare edhe pasja e aktiviteteve esktrakulturore dhe kulturore ,nje rol te rendesishem ka luajtur z.Idriz Gashi ,i cili ne vitet 2000 krijoi ekipin e pare te futbollit per mosha ,duke e perfaqesuar kete komune denjesisht ne vende te tjera te ballkanit si ,Kosova ,Maqedonia ,Serbia ,Mali i zi etj,dhe ne kete vend behet shume sex
 
== Shiko edhe ==
Anonymous user