Ndryshimi mes inspektimeve të "Ali Shukriu"

18 bytes added ,  4 vjet më parë
+links
v (→‎Burimi i të dhënave: përmirësime teknike, removed: }})
(+links)
'''Ali Shukriu''' ([[1919]]-[[2005]]), aktivist dhe luftëtar i [[Lufta e Dytë Botërore|Luftës së Dytë Botërore]], [[shqiptar]] nga [[Kosova]].
 
Ali Shukriu në gusht të vitit [[1981]], pas [[Demonstratat e `81-shit|demostratave]], të ashtuquajtura në atë kohë nga regjimi "kundër-revulucionare", u emërua në postin e Kryetarit të Kryesisë së Krahinës Socialiste Autonome të Kosovës. Në këtë post qëndrojë për 1 mandat, deri në maj të vitit pasues, [[1982]], kur [[Kolë Shiroka]] në këtë postë.<ref>[[b:Vitviteja/Presidenca e Rep. Kosovës]]</ref>
 
== Burimi i të dhënave ==
<references/>
 
{{biografi-cung}}
 
[[Kategoria:Lindje 1919]]
36

edits