Dallime mes rishikimeve të "Bristol"

110 bytes removed ,  5 vjet më parë
v
- stampa coords (duplicate), hoqa: {{Coord|51|27|0|N|2|35|0|W|display=title}} (2) duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(shtova stampen 'pa referenca')
v (- stampa coords (duplicate), hoqa: {{Coord|51|27|0|N|2|35|0|W|display=title}} (2) duke përdorur AWB)
{{Coord|51|27|0|N|2|35|0|W|display=title}}
{{pa referenca}}
{{Qytet (Britania e Madhe)
|Emblema_artikull =
|Pamje = Bristol landmarks collage.png
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
| gjat_g=2 | gjat_m=35 | gjat_dr =W
}}
 
 
'''Bristol''' [brɪstɫ] është një qytet në jugperëndim të [[Anglia|Anglisë]], shtrihet në brigjet e lumit Avon. Ka një popullsi prej rreth 382.000 banorë (në [[2002]]) dhe është i teti në Angli dhe i njëmbëdhjeti në [[Mbretëria e Bashkuar e Britanisë dhe Irlandës së Veriut|Mbretërinë e Bashkuar]] sipas numrit të banorëve.
{{reflist}}
 
<!---->
<!--{{Coordinate |NS=51/27/36/N |EW=2/36/00/W |type=city |region=GB}}-->
 
[[Kategoria:Qytete në Angli]]
37.617

edits