Dallime mes rishikimeve të "Castellar de la Frontera"

v
- stampa coords (duplicate), hoqa: {{Coord|36|19||N|5|27||W|display=title}} duke përdorur AWB
(Faqe e re: {{Qytet (Spanja) |Qyteti = Castellar de la Frontera |Emri Spanjisht = |Lloji i vëndbanimit = Komunë |Pamje = C...)
 
v (- stampa coords (duplicate), hoqa: {{Coord|36|19||N|5|27||W|display=title}} duke përdorur AWB)
}}
 
'''Castellar de la Frontera''' është një [[Komunat e Spanjës|komunë]] në [[Spanja|Spanjë]], e vendosur në qarkun [[Campo de Gibraltar]], të provincës [[Cádiz (provincë)|Cádiz]], në [[Andalusia]]. Castellar de la Frontera ka 3175 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 178.84 &nbsp;km<sup>2</sup>.
 
== Referencat ==
* {{commonscat|Castellar de la Frontera}}
* [http://www.castellardelafrontera.es Webfaqja zyrtare]
 
{{Spanja-cung}}
 
[[Kategoria:Komunat e Spanjës|Castellar de la Frontera]]
 
{{Coord|36|19||N|5|27||W|display=title}}
 
{{Spanja-cung}}
37.617

edits