Ndryshimi mes inspektimeve të "Talini"

64 bytes added ,  4 vjet më parë
 
Talini ka një port të madh pasagjerësh dhe një port kargo të mallrave. Porti i pasagjerëve operon tre terminale dhe ka dhe marinë (port të vogël të mbrojtur) për jahte gjithashtu. 9,79 milionë pasagjerë kaluan në portin e Talinit në vitin 2015. Talini gjithashtu ka dhe port jahtesh në grykëderdhjen e lumit Pirita, si dhe një port të vogël peshkimi i cili tashmë përdoret vetëm nga një anije që bën linjën qytet-ishulli Aegna.
[[Skeda:Raekoja plats (Tallinn).jpg|Sheshi i Bashkisë, Talin]]
 
==Arsimi==