Dallime mes rishikimeve të "Ibrahim Kadriu"

10 bytes added ,  5 vjet më parë
v
rregullim i sintaksës duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
vNo edit summary
v (rregullim i sintaksës duke përdorur AWB)
*| '''"Dreni dhe Drenusha",''' novelë, ilustracion shqip-norvegjisht, 2005;
 
==Çmimet letrare==
Për veprimtari letrare ka marrë mirënjohje të ndryshme, si:
*|Çmimin "Shtjefën Gjeçovi," për poezi,
*|Dramatizimet dhe ekranizimi i romanit "Pas kthimit" Radio Tirana e ka realizuar edhe si radiodramatizim të cilin (në disa vazhdime) e ka emituar gjatë viteve të tetëdhjeta.
[[Skeda:Gjallori.JPG|thumb|Gjallori]]
 
==Veprat== =
 
*| '''"Netët e Karadakut",''' poezi (1969);
*| '''“Dy plus Dy”,''' dy drama dhe dy novela (2008).
 
== Lidhje të jashtme ==
*|http://myweb.tiscali.co.uk/albania/ibrahim_kadriu_kosova_pen_centre.html
{{lit-cung}}
 
{{DEFAULTSORT:Kadriu, Ibrahim}}
[[Kategoria:Njerëz nga Gjilani]]
[[Kategoria:Lindje 1945]]
 
 
{{lit-cung}}