Ndryshimi mes inspektimeve të "Adrian Morina"

211 bytes added ,  4 vjet më parë
v (→‎Film dhe TV: shtimi i kategorisë)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Lindi më [[22 shkurt]] të vitit [[1981]] në Prizren, është aktor shqiptar. Diplomoi në fakultetin e arteve, DAD, aktrim, klasa e prof. [[Faruk Begolli]]t, në [[marsi|mars]] të vitit [[2004]]. Aktualisht jeton dhe punon ne Prishtine.
 
== Shfaqjet profesionale profesinale==
 
 
* "Budallenjet" Teatri KOMBETAR / Florent Mehmeti (premiera janar 2016)
* "Pasardhesi" Teatri KOMBETAR / Slobodan Unkovski 2016
* "Nje shfaqje me 4 aktore, 3 derra,1 kryeminister dhe 1 lope milka" Multimedia / Blerta Neziraj 2016
* "Eshtrat qe vijne vone" Teatri KOMBETAR / Martin Kocovski 2016
* "Budallenjet" Teatri KOMBETAR / Florent Mehmeti (premiera janar 2016)
* "Enciklopedia e te gjalleve" CZKD dhe Multimedia-CCTD / Zlatko Pakovič 2015
* "Ferma e kafsheve" Teatri KOMBETAR / Ilir Bokshi 2015
Anonymous user