Ndryshimi mes inspektimeve të "7 Prill"

1 byte removed ,  3 vjet më parë
përmirësime teknike, zëvendësova: Mars → mars, Prill → prill (2), Qershor → qershor duke përdorur AWB
(përmirësime teknike, zëvendësova: Mars → mars, Prill → prill (2), Qershor → qershor duke përdorur AWB)
{{Tabelamuajve}}{{Muaj 30|Marsmars (muaj)|Prillprill|Qershorqershor}}
 
== Ngjarje ==
== Vdekje ==
* [[1498]] - [[Charles VIII (Franca)|Charles VIII]], mbret i [[Franca|Francës]] (lindi më [[1470]])
* [[1614]] - [[El Greco]], piktor dhe ''sculptor'' spanjoll (lindi më [[1541]])
 
== Festa dhe përvjetore ==
37.617

edits