Dallime mes rishikimeve të "Rrethi i Skraparit"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular Emoji
{{Korniza|Skrapar District.svg|250px|right|Rrethi i Skraparit|Siperfaqa=775 km2}}
'''Rrethi i Skraparit''' është njëri nga [[Rrethet e Shqipërisë|36-të rrethet]] e [[Shqipëria|Shqipërisë]] dhe gjendet në [[Qarku i Beratit|Qarkun e Beratit]]. Rrethi i Skraparit ka 34.613 banorë (sipas [[2010|2011]]) dhe një sipërfaqe prej 775 km² me kryeqendër [[Çorovoda|Çorovodën]].🇦🇱🇦🇱🌹
 
Iljas Kadiasi Zhepa!! 🇦🇱Fisi me mbiemer Ducellari, nje nga fiset me te vjetra ne Skrapar ( Corovode ) [[Iljaz Ducellari]]🇦🇱
Anonymous user