Ndryshimi mes inspektimeve të "The Walt Disney Company"

sssssssssssss
v (→‎Shih dhe: All info is kept in Wikidata, removed: {{Link FA|fr}} using AWB (10903))
(sssssssssssss)
[[Skeda:The Walt Disney Company.png|330px|thumb|Logo e '''Disney''']]
'''The Walt Disney Company''' (WDC), më e njohur si '''Disney''', është një kompani mediash nga [[ShBA]] me qendër në [[Burbank]], [[Kaliforni]]. Firma u themelua si ''Disney Brothers Cartoon Studio'' ([[1923]]) dhe ''Walt Disney Productions'' (~ [[1930]]) nga vëllezërit [[Walt Disney|Walt]] dhe [[Roy O. Disney]]. Më [[6 shkurt]] [[1986]] u ri-emërua në ''The Walt Disney Company''.
 
"The Walt Disnei Company"
{{filmstudio-cung}}
 
== Shih dhe ==
{{Disney}}
 
[[Kategoria:Disney| ]]
[[Kategoria:Filmstudio]]
[[Kategoria:Ndërmarrje]]
Anonymous user