Ndryshimi mes inspektimeve të "Saharaja"

183 bytes removed ,  4 vjet më parë
jen
(jen)
 
= Bora dhe Ngrica =
Me 18 Shkurt te vitit 1979 cuditerisht disa vende te pakta te pjeses jugore te Algjerisa ra bore duke perfhire dhe nje stuhi debore e cila bllokoi trafikun ne Ghardaia the u reportua si “hera e pare ne histori “.Por bora menjehere u shkri brenda disa oreve.Ne disa vargmale te Saharase ka renie debore te rregult.Ky fenomen u shfaq perseri me 18 Janar 2012 ku bora ra ne disa zona te Algjerise perendomore.algjeri
 
PARASHIKIMbora do te bjere edhe nje here dhe kjo do te jete nje shenje e keqe sepse me 06.02.2045 do te bjere nje bore e kadhe ne shkretetiren e sahares .
== Shih edhe ==
* [[Lista e shkretëtirave sipas siperfaqes]]
 
== Lidhje të jashtme ==
 
* [http://www.algeria-un.org/default.asp?doc=-sahara foto të Saharasë]
* [http://www.capezone.com/images/Sahara.html mbi 3 000 foto të Saharës]
* [http://www.sahara-nature.com/index.php flora dhe fauna e Saharës]
 
[[Kategoria:Shkretëtira]]
 
 
{
Anonymous user