Dallime mes rishikimeve të "Lui Aragoni"

29 bytes added ,  5 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
(img)
vNo edit summary
 
Gjatë Luftës së Dytë Botërore ka marrë pjesë në lëvizjen e rezistencës. Këtë tematikë ai e ka trajtuar në disa vepra (përmbledhja e poezive e vitit 1944 ''Të përshëndes, Franca ime'', romani ''Komunistët'' i vitit 1949 dhe ''Java e shenjtë'' i vitit 1958 etj.).
 
{{DEFAULTSORT:Aragoni, Lui}}
[[Kategoria:Shkrimtarë francezë]]
[[Kategoria:Lindje 1897]]