Ndryshimi mes inspektimeve të "12 Maj"

54 bytes removed ,  3 vjet më parë
përmirësime teknike, zëvendësova: Prill → prill, Maj → maj (2), Qershor → qershor, hoqa: <!--interwiki-->, <!-- kategorizim dhe ndëruiki-->, përmirësime tipografike: britanez → britanik ( duke përdorur AWB
(përmirësime teknike, zëvendësova: Prill → prill, Maj → maj (2), Qershor → qershor, hoqa: <!--interwiki-->, <!-- kategorizim dhe ndëruiki-->, përmirësime tipografike: britanez → britanik ( duke përdorur AWB)
 
{{Tabelamuajve}}{{Muaj 31|Prillprill|Majmaj|Qershorqershor}}
== Ngjarje ==
* [[1942]] - [[Holokausti]] : 1,500 hebrenj janë dërguar në dhomat e gazit në Aushvic.
== Lindje ==
* [[1820]] - [[Florence Nightingale]], humaniste britaneze
* [[1828]] - [[Dante Gabriel Rossetti]], piktor dhe shkrimtar britanezbritanik
* [[1842]] - [[Jules Massenet]], kompozitor francez
* [[1845]] - [[Gabriel Fauré]], kompozitor francez
* [[1928]] - [[Burt Bacharach]], kompozitor dhe pianist amerikan
* [[1946]] - [[Daniel Libeskind]], arkitekt amerikan
* [[1948]] - [[Steve Winwood]], muzikant britanezbritanik
* [[1962]] - [[Emilio Estevez]], aktor emerikan
* [[1966]] - [[Bebel Gilberto]], kantautore braziliane
== Festa dhe përvjetore ==
* Dita e Infermerisë në Kosovë
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
<!--interwiki-->
 
[[Kategoria:Maj]]
37.617

edits