Dallime mes rishikimeve të "Qumështi"

1 byte added ,  4 vjet më parë
(rregullim i sintaksës)
| 195<ref>Burimi i të dhënave [http://www.northwalesbuffalo.co.uk/milk_analysis.htm NorthWalesBuffalo.co.uk]</ref>
|}
 
== Qumshti në treg ==
'''Qumështi në tregun kosovar''' përpos si produk i pastër paraqite edhe në 19-të produkte tjera të qumështit, ndër të cilat produkte kryesore janë: qumështi, [[jogurti]], [[kosi]], [[djathi i bardhë]] dhe [[kashkavalli]]. [[Kostoja]] e prodhimit të qumshtit në Kosovë është e lartë (2008) sipas kostos të lartë të furnizimit (70-80% e kostos totale në prodhimin e qumshtit) dhe bagëtia janë
Anonymous user