Ndryshimi mes inspektimeve të "Kongresi Kombetar Indian"

→‎top: rregullim i sintaksës duke përdorur AWB
v
(→‎top: rregullim i sintaksës duke përdorur AWB)
|ndërkombëtare = [[Aleanca Progresiste]] dhe [[Nderkombëtarja Socialiste]]
|ngjyra = Blu i celur
|website = [[http://www.inc.in/|INC website]]
}}
 
'''Kongresi Kombetar Indian''' esht një nga dy partitë më të rëndësishme në [[India|Indi]] dhe qe partia që u angazhua fellësisht në betejën për pavarësinë e Indisë nga [[Përandoria Britanike]].
Partia ka qën më e rëndësishmja për shum vite dhe vetëm në kohët e fundit humbi popullaritetin e saj për shkak të lidershipit e [[Narendra Modi|Narendra Modit]]t i partisë [[Bahratiya Janata Party|BJP]].
 
[[Kategoria:Indi]]