Dallime mes rishikimeve të "Oqeani Indian"

vNo edit summary
 
 
Karakteristikat e Oqeanit Indian janë : Kripshmëria arrinë prej 33-37 për mijë , Temperatura e ujit arrin nga 29celcius në vendet e nxehta dhe deri -4celcius në ujërat polare
 
== Burim i të dhënave ==
{{reflist}}
Anonymous user