Dallime mes rishikimeve të "Kur hapen dyert e jetës"

Rregullova vitin e prodhimit te filmit
(Rregullova vitin e prodhimit te filmit)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[Skeda:Kur hapen dyert e jetës.jpg|thumb|300px]]
Filmi "Kur hapen dyert e jetës" prodhim i vitit [[19861984]].
* Regjia : [[Rikard Ljarja]]
* Skenari :[[Rikard Ljarja]]
* Producent : [[Kinostudio ''Shqipëria e Re'']]
 
=== Përmbajtja e filmit ===
Bardhi, një mjek i ri emërohet të punojë në një fshat të largët malor. Me vajtjen e tij atje, lind një keqkuptim midis tij dhe kryetarit të këshillit. Me kohë ai merë vesh se kyetari kërkonte ti bënte keq atij, duke i shkruajtur një redaksie gazetash. Qëndrim të tillë mbajnë edhe prindërit e Lizës, me të cilën është i dashuruar. Më pas ndihmon djalin e kryetarit, i cili është shumë i sëmurë. Ia delë mbanë me sukses gjatë një operacioni të vështirë, me gjithë mungesën e mjeteve më elementare për kryerjen e operacionit. Në fshat Bardhi njihet me shumë shokë të rinj.
Anonymous user