Dallime mes rishikimeve të "16 janar"

63 bytes removed ,  4 vjet më parë
përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar, hoqa: <!--interwiki-->, <!-- kategorizim dhe ndëruiki--> duke përdorur AWB
v
(përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar, hoqa: <!--interwiki-->, <!-- kategorizim dhe ndëruiki--> duke përdorur AWB)
 
* [[1777]] - [[Vermont]]i shkëputet nga [[New York]].
* [[1936]] - Në [[New York]] ekzekutohet me karrige elektrike vrasësi serial [[Albert Fish]].
* [[1920]] - [[Zeta Phi Beta]] Sorority Inc. u themelua në kampusin e Universitetit të [[Harvard|Harvardit]]it.
* [[1945]] - [[Adolf Hitler]] kaloi në bunkerin e tij nëntokësor të ashtuquajtur [[Führerbunker]].
* [[1956]] - Presidenti egjitas [[Gamal Abdal Nasser]] pretendon të çlirojë Palestinën nga hebrenjtë.
 
== Festa dhe përvjetore ==
 
 
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
<!--interwiki-->
 
[[Kategoria:Janar]]
37.617

edits