Ndryshimi mes inspektimeve të "Hysni Myzyri"

13 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Prof. Hysni Myzyri ka mbrojtur dy dizertacione dhe ka marre gradat e titujt shkencore : “Kandidat i shkencave” ({{L|1979}}), “Docent” ({{L|1982}}), “Doktor i Shkencave” ({{L|1990}}), dhe “Profesor” ({{L|1994}}). Ka qenë anëtar i “Research Board of Advisors” të Institutit Amerikan te Biografive.
 
Duke vlerësuar veprimtarinë e tij pedagogjike dhe shkencore, Prof. Hysni Myzyrit iu ngarkuan detyrat e shefit të Departamentit të Historisë në fakultetin e Histori Filologjise të Universitetit të Tiranës dhe detyra e Nëndrejtorit të Institutit të Historisë së Akademisë së Shkencave të Shqipërisë në periudhën 1994-1997. U nda nga jeta mė [[4 shkurt]] [[2007]] në Tiranë.
 
[[Category:Historianë shqiptarë]]