Dallime mes rishikimeve të "1970"

10 bytes removed ,  4 vjet më parë
përmirësime teknike, zëvendësova: Mars → mars, Shtator → shtator, Nëntor → nëntor duke përdorur AWB
(përmirësime teknike, zëvendësova: Mars → mars, Shtator → shtator, Nëntor → nëntor duke përdorur AWB)
 
== Ngjarje ==
* [[SK Tirana]], e njohur edhe si 17 Nëntorinëntori Tirana kampione e [[Shqipëri|Shqipërisë]] në [[Futbolli|futboll]].
* [[Shkolla e mesme e punëve të brendshme ne Vushtrri]]
* U krijua grupi i parë speleologëve shqiptarë nga [[Gëzim Uruçi]].
 
== [[:Kategoria:Lindje 1970|Lindje]] ==
* [[27 Marsmars]] - [[Mariah Carey]], këngëtare e muzikës pop dhe r&b si dhe aktore amerikane
* [[19 Shtatorshtator]] - [[Yuka Imai]] dubluese japoneze seiyu
 
== [[:Kategoria:Vdekje 1970|Vdekje]] ==
37.617

edits