Ndryshimi mes inspektimeve të "1985 në Shqipëri"

No change in size ,  3 vjet më parë
→‎Ngjarje: përmirësime teknike, zëvendësova: Prill → prill duke përdorur AWB
(→‎Ngjarje: përmirësime teknike, zëvendësova: Prill → prill duke përdorur AWB)
*'''[[Kryeministri i Shqipërisë|Kryeministër]]''': [[Adil Çarçani]]
== Ngjarje ==
* Prillprill - Vdes [[Enver Hoxha]], dhe zëvendësohet nga [[Ramiz Alia|Alia]] <ref name="bbc">[http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/country_profiles/1004984.stm Albania timeline] BBC, Kronologjia e ngjarjeve kryesore: 1985, news.bbc.co.uk</ref>.
==Lindje==
* 27 maj - [[Desara Muriqi]], shofere ''rally''
37.617

edits