Ndryshimi mes inspektimeve të "31 dhjetor"

57 bytes removed ,  3 vjet më parë
përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar, Mars → mars, Nëntor → nëntor, Dhjetor → dhjetor (3), hoqa: <!--interwiki-->, <!-- kategorizim dhe ndëruiki--> duke përdorur AWB
(përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar, Mars → mars, Nëntor → nëntor, Dhjetor → dhjetor (3), hoqa: <!--interwiki-->, <!-- kategorizim dhe ndëruiki--> duke përdorur AWB)
'''31 Dhjetoridhjetori''' është dita e 365-të e [[Kalendari gregorian|kalendarit gregorian]] (dita e 366-t në [[Vit i brishtë|vitin e brishtë]]) - kështu që deri në fund të vitit kanë mbetur edhe 0 ditë.
 
{{Tabelamuajve}}{{Muaj 31|Nëntornëntor|Dhjetordhjetor|Janarjanar}}
 
== Ngjarje ==
* [[2006]] - [[Festa]]t [[Viti i Ri]] dhe [[Bajrami i Vogël]] binë të njëjtën ditë.
* [[1999]]. - [[SHBA-të]] dorzuan infrastrukturën dhe administrimin e [[Kanalit të Panamasë]], [[shtetit të Panamasë]]
* [[2008]] - Në fshatin Llabunishtë të Komunës së Strugës u organizua një manifestim solemn me rast të ndërrimit të emrit së Shkollës Fillore prej në SH.F "Marshallmarshall Tito" në SH.F "Murat Labënishti" ku morrën pjesë më shumë se 5000 qytetar
 
== Lindje ==
*[[1940]]- [[Apollon Gjebrea]] , Doktor i shkencave, mjek dhe reformues i Pedagogjisë mjekësore si dhe ringritës i shërbimit shëndetsor në [[Lezhë]] pas luftës së dytë botërore.
* [[1981]] - [[Delta White]], aktore pornografike
* 2001 - Jani Zyberaj
 
== Vdekje ==
 
== Festa dhe përvjetore ==
* [[335]]. -[[Vatikani]] dhe [[Kisha Ortodokse]] kremtojnë Shën Silvestrin, Peshkopin i cili jetoi dhe ndihmoi në drejtimin e Perandorit Kostandin.
 
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
<!--interwiki-->
 
[[Kategoria:Dhjetor]]
37.617

edits