Dallime mes rishikimeve të "Abbeville"

2 bytes removed ,  5 vjet më parë
përmirësime teknike duke përdorur AWB
v (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q28520)
(përmirësime teknike duke përdorur AWB)
|Rajoni =[[Picardie]]
|Departamenti =[[Somme]]
|Qarku =[[Abbeville]]
|Kantoni =[[Abbeville]]
|Ndërbashkësi =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
}}
 
'''Abbeville''' është një [[Komunat e Francës|komunë]] në [[Francë]]. Abbeville bën pjesë në [[Departamentet e Francës|departamentin]] [[Somme]] të [[Rajonet e Francës|rajonit]] [[Picardie]]. Komuna ka një popullsi prej 24237 banorë dhe sipërfaqe prej 26.42 &nbsp;km².
 
== Referencat ==
== Lidhje të jashtme ==
* {{commonscat|Abbeville}}
 
[[Kategoria:Komunat e Francës|Abbeville]]
 
 
{{Franca-cung}}
[[Kategoria:Komunat e Francës|Abbeville]]
37.617

edits