Dallime mes rishikimeve të "Adrianne Palicki"

përmirësime teknike, zëvendësova: Maj → maj duke përdorur AWB
v (→‎Lidhje të jashtme: shtimi i kategorisë)
(përmirësime teknike, zëvendësova: Maj → maj duke përdorur AWB)
[[Skeda:AdriannePalicki.jpg|parapamje|Adrianne Palicki]]
 
'''Adrianne Palicki''' lindi më [[6 Maj|6 maj]] [[1983]] në [[Toledo]] ([[Ohio]]), [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|SHBA]],është [[aktori|aktore]] amerikane. Tyra Collette ka luajtur në [[seriali|serin]]ë e [[NBC]] [[Friday Night Lights]] dhe në serinë e [[The WB]] ([[The CW]]) rolin e Kara ([[Supergirl]]) në episodin "Covenant".
 
== Filmografia ==
== Lidhje të jashtme ==
{{Imdb emri|id=1597316|emri=Adrianne Palicki}}
{{aktor-cung}}
 
[[Kategoria:Aktorë amerikanë]]
[[Kategoria:Lindje 1983]]
[[Kategoria:Njerëz që jetojnë]]
 
 
{{aktor-cung}}
37.617

edits