Ndryshimi mes inspektimeve të "Aeroflot"

7 bytes added ,  4 vjet më parë
→‎top: përmirësime teknike duke përdorur AWB
v (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q58707)
(→‎top: përmirësime teknike duke përdorur AWB)
 
'''Aeroflot''' është kompania ajrore kombetare e [[Rusia|Rusisë]] si dhe me e madhja ne Rusi. Ne njefar kohe kur [[Bashkimi Sovjetik]] ishte SuperFuqi boterore Aeroflot ka qene kompania me e madhe boterore sipas numrit te pasagjereve.
 
{{cung}}
 
[[Kategoria:Transporti ajrorë]]
 
 
{{cung}}
37.617

edits