Ndryshimi mes inspektimeve të "Provinca Albacete"

përmirësime teknike duke përdorur AWB
(përmirësime teknike duke përdorur AWB)
}}
 
'''Albacete''' është një [[Provincat e Spanjës|provincë]] e [[Komunitetet autonome të Spanjës|komunitetit autonom]] [[Castilla-La Mancha]], në [[Spanja|Spanjë]]. Albacete ka një popullsi prej 402837 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14858 &nbsp;km<sup>2</sup>.
 
== Referencat ==
== Lidhje të jashtme ==
* {{commonscat|Province of Albacete|Provinca Albacete}}
 
 
{{Provincat e Spanjës}}
 
{{spanja-cung}}
[[Kategoria:Provincat e Spanjës|Albacete]]
 
 
{{spanja-cung}}
37.617

edits