Ndryshimi mes inspektimeve të "Provinca Alicante"

përmirësime teknike duke përdorur AWB
(përmirësime teknike duke përdorur AWB)
}}
 
'''Alicante''' është një [[Provincat e Spanjës|provincë]] e [[Komunitetet autonome të Spanjës|komunitetit autonom]] [[Komuniteti i Valencias]], në [[Spanja|Spanjë]]. Alicante ka një popullsi prej 1 945 642 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5816.5 &nbsp;km<sup>2</sup>.
 
== Referencat ==
{{Komuna në Provincën Alicante}}
{{Provincat e Spanjës}}
 
{{spanja-cung}}
[[Kategoria:Provincat e Spanjës|Alicante]]
 
 
{{spanja-cung}}
37.617

edits