Ndryshimi mes inspektimeve të "American History X"

përmirësime teknike duke përdorur AWB
v (Bot: Migrating 32 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q208572 (translate me))
(përmirësime teknike duke përdorur AWB)
 
 
'''American History X''' është një film artistik i prodhuar më 1998 në ShBA.
 
 
== Përmbajtja ==
Ngjarjet zhvillohen në Los Angeles dhe rrëfejnë jetën e dy vëllezërve që bëjnë pjesë në një grup naziskinësh. Derek (Edward Norton ) arrestohet dhe dënohet për vrasjen e një zezaku i cili po tentonte t'i vidhte makinën. Për vllanë e vogël David (Edward Furlong ) ai kthehet në një model, por vitet dhe ngjarjet në burg e ndryshojnë shumë Derek. Ky përpiqet ta largoj David nga grupi neonaziksin që ai frekuenton.
 
 
{{film-cung}}
 
[[Kategoria:Filma]]
[[Kategoria:Filma 1998]]
[[Kategoria:Filma amerikanë]]
 
 
{{film-cung}}
37.617

edits