Dallime mes rishikimeve të "An Evening with John Petrucci and Jordan Rudess"

përmirësime teknike, zëvendësova: ''''' → ''' (4), Maj → maj (2), Qershor → qershor (2), Dhjetor → dhjetor (2) duke përdorur AWB
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
(përmirësime teknike, zëvendësova: ''''' → ''' (4), Maj → maj (2), Qershor → qershor (2), Dhjetor → dhjetor (2) duke përdorur AWB)
| artisti = [[John Petrucci]] dhe [[Jordan Rudess]]
| kopertina = Petrucci&Rudess.jpg
| lëshimi = [[11 Dhjetor|11 dhjetor]] {{M|2000}} <small>(Origjinali)</small><br />[[18 Maj|18 maj]] {{M|2004}} <small>(Ri-lëshimi)</small>
| inçizimi = [[10 Qershor|10 qershor]] [[2000]] (Helen Hayes Performing Arts Center, Nyack, New York)
| zhanri = [[Instrumental rock]]<br />[[Jazz]]
| zgjatja = 78:76
| kronologjia =
| albumi i fundit =
| ky album = '''''An Evening with John Petrucci and Jordan Rudess'''''<br />(2000)
| albumi tjetër =
}}
 
'''''An Evening with John Petrucci and Jordan Rudess''''' është një album i dy anëtarëve të bendit [[Dream Theater]], [[John Petrucci]] ([[kitara|kitarë]]) dhe [[Jordan Rudess]] ([[Tastiera (instrument)|tastierë]]). Ky album është i jashtëzakonshëm sepse i tëri performohet live (përpos këngës së fundit) dhe vetëm nga këta dy muzicientë (pa instrumentistë të tjerë shtesë).
 
Albumi u inçizua më [[10 Qershor|10 qershor]] [[2000]] në Helen Hayes Performing Arts Center, Nyack, [[New York]], u lëshua më [[11 Dhjetor|11 dhjetor]] {{M|2000}}, dhe u ri-lëshua më [[18 Maj|18 maj]] [[2004]].
 
Albumi u takon zhanreve [[instrumental rock]] dhe [[jazz]].
* Kënga 4, 7, dhe 10 përfshihen vetëm në ri-lëshimin e albumit.
* Kënga "State of Grace" është lëshuar së pari nga [[Liquid Tension Experiment]] në albumin e tyre të parë, [[Liquid Tension Experiment (album)|Liquid Tension Experiment]].
 
 
{{Jordan Rudess}}
37.617

edits