Ndryshimi mes inspektimeve të "Australia Jugore"

→‎top: përmirësime teknike duke përdorur AWB
(→‎top: përmirësime teknike duke përdorur AWB)
'''Australia Jugore''' (anglisht ''South Australia'') është një shtet në Australi.Ajo kufizohet me [[Australia Perëndimore|Australinë Perëndimore]] në perëndim, me [[Territori Verior (Australi)|Territorin Verior]] në veri dhe me [[Vendi i Mbretëreshave|Vendin e Mbretëreshave]], [[Uellsi i Ri Jugor|Uellsin e Ri Jugor]] dhe [[Viktoria|Viktorian]]n në lindje.
 
{{gjeo-cung}}
[[Kategoria:Australia]]
 
 
{{gjeo-cung}}
37.617

edits