Dallime mes rishikimeve të "Autun"

No change in size ,  6 vjet më parë
përmirësime teknike duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Bourgogne-Franche-Comté.)
(përmirësime teknike duke përdorur AWB)
|Rajoni =[[Bourgogne-Franche-Comté]]
|Departamenti =[[Saône-et-Loire]]
|Qarku =[[Autun]]
|Kantoni =[[Autun]]
|Ndërbashkësi =[[Autunois]]
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
}}
 
'''Autun''' është një [[Komunat e Francës|komunë]] në [[Francë]]. Autunbën pjesë në [[Departamentet e Francës|departamentin]] [[Saône-et-Loire]] të [[Rajonet e Francës|rajonit]] [[Bourgogne-Franche-Comté]]. Komuna ka një popullsi prej 14124 banorë dhe sipërfaqe 61.52 &nbsp;km².
 
== Referencat ==
== Lidhje të jashtme ==
* {{commonscat|Autun}}
 
{{Franca-cung}}
[[Kategoria:Komuna në Saône-et-Loire|Autun]]
 
 
{{Franca-cung}}
37.617

edits