Ndryshimi mes inspektimeve të "Din Martin"

1 byte added ,  4 vjet më parë
përmirësime teknike, zëvendësova: Qershor → qershor (2), Dhjetor → dhjetor (2) duke përdorur AWB
v (→‎Lidhje të jashtme: Letra e parë e kategorisë është e vogël using AWB)
(përmirësime teknike, zëvendësova: Qershor → qershor (2), Dhjetor → dhjetor (2) duke përdorur AWB)
| titulli = Din Martin dhe [[Jerry Lewis]]
| emri i vërtetë = Dino Paul Crocetti
| ditëlindja = [[7 Qershorqershor]] [[1917]]
| vendlindja = [[Steubenville]], [[Ohio]], {{USA}}
| ditëvdekja = [[25 Dhjetordhjetor]] [[1995]]
| vendvdekja = [[Beverly Hills]], [[California]], {{USA}}
| role të shquar =
}}
 
'''Din Martin''' ([[Steubenville]], [[Ohio]], [[7 Qershorqershor]] [[1917]] – [[Beverly Hills]], [[California]], [[25 Dhjetordhjetor]] [[1995]]), aktor dhe këngëtar amerikan me origjinë italiane.
[[Image:Dean_Martin_-_Rio_Bravo_1959.jpg|thumb|right|Din Martin, ''[[Rio Bravo (film)|Rio Bravo]]'', [[1959]].]]
== Biografia ==
* {{imdb emri|id=0001509|emri=Dean Martin}}
{{commons}}
 
{{aktor-cung}}
 
[[Kategoria:Aktorë amerikanë]]
[[Kategoria:Lindje 1917]]
[[Kategoria:Vdekje 1995]]
 
 
{{aktor-cung}}
37.617

edits