Dallime mes rishikimeve të "Edmond Hafizademi"

përmirësime teknike, zëvendësova: Mars → mars duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(etiketa)
(përmirësime teknike, zëvendësova: Mars → mars duke përdorur AWB)
 
{{joref}}
'''Edmond Hafizademi''' lindi në Gjakovë më [[3 Mars|3 mars]] të vitit [[1985]], është aktor shqiptar.
 
Shkollen fillore dhe të mesme i mbaroi në vendlindje ku njëkohësisht merrej edhe me teatër dhe ishte pjesemarrës në shumë aktivitete. Më pas vazhdoi studimet në Tiranë në Akademine e Arteve, dega Aktor. Në vitet 2003-2007, studjoi nën udheheqjen e aktorit dhe pedagogut të shquar të aktrimit, [[Birçe Hasko]] (artist i merituar).
* "Jashtë derës" nga Volfgang Borhert
* "Një nuse për Stasin" nga Ruzhdi Pulaha- (Stasin)
 
{{biografi-cung}}
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Lindje 1985]]
[[Kategoria:Njerëz që jetojnë]]
 
 
{{biografi-cung}}
37.617

edits